ico phone tel. kom. 502 081 462
ico mail agnieszka@stwarzajacsiebie.pl

Regresing niehipnotyczny jest to autorska metoda terapii należąca do grupy terapii regresywnych, stworzona przez śp. Leszka Żądło.

Regresing jest skuteczną metodą radzenia sobie z pozornie „nierozwiązalnymi” problemami, także dla tych, dla których inne metody terapii lub rozwoju okazały się nieskuteczne. Dzieje się tak dzięki możliwości sięgnięcia do przyczyn tych problemów, bez względu na to gdzie mają swoje źródło np. w okresie wczesnodziecięcym, do których nie dotrzemy po prostu próbując sobie przypomnieć dany okres. Jednocześnie jest bezpieczna, gdyż przypominamy sobie tylko tyle, ile jesteśmy w danym momencie przyjąć i zaakceptować.

Powstała ona na bazie elementów z metod terapii regresywnych i reinkarnacyjnych, które były stosowane w USA, a później w Europie, od lat 60-tych XX w., rebirthingu a także praktyki buddyjskiej medytacji wykorzeniania. Różni się od innych terapii regresywnych wykluczeniem stosowania hipnozy, transów czy środków chemicznych do osiągania stanu regresywnego, dzięki czemu zachowany jest pełny stan świadomości. Dodatkowo za pomocą odpowiednich sugestii zawartych w formułce odliczającej, kieruje się umysł w stronę przyczyn problemów oraz umożliwia tzw. odreagowanie zwane w regresingu odliczeniem – uwolnienie od decyzji, emocji czy przekonań powstałych w przeszłości.

Czasem dostrzegamy, że w naszym życiu pojawiają się pewne schematy. Znów to samo spotyka nas w relacjach, podobnie traktują nas w pracy itp.. Pomimo naszych świadomych starań by w naszym życiu było wreszcie dobrze, z jakiegoś niezrozumiałego powodu np. ciągle wybieramy partnerów z problemem z agresją, trafiamy na szefa, który nigdy nie docenia naszej pracy itp. Dzieje się tak dlatego, że nasza podświadomość powtarza raz przyjęte schematy bez analizy, czy są one dla nas korzystne, czy też nie. Dzięki sesji regresingu możemy odkryć, że np. wychowując się w domu alkoholowym uwierzyliśmy, że tak wyglądają związki, a w relacji z szefem odtwarzamy lekceważenie nas przez ojca, podświadomie licząc na to, że tym razem zostaniemy docenieni. Samo uświadomienie sobie przyczyn tego schematu już wiele daje, a w połączeniu z odreagowaniem przekonań i nieprzerobionych emocji z przeszłości i wprowadzeniem za pomocą afirmacji nowych myśl np. o zasługiwaniu na docenienie i związek pełen miłości i szacunku – zapewni wyjście ze schematu i otworzenie się na znacznie lepsze doświadczenia w przyszłości.

Regresing nie polega na rozpamiętywaniu przeszłości i ciągłym rozdrapywaniu ran. Przypominamy sobie tylko tyle, ile jest potrzebne do zrozumienia co się wydarzyło i dlaczego wywarło na nas negatywny wpływ, a następnie uwolnienia się od tego.

Więcej informacji na temat regresingu znajdziesz tutaj:

 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze funkcjonowanie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie.