ico phone tel. kom. 502 081 462
ico mail agnieszka@stwarzajacsiebie.pl

Całe życie się rozwijamy. Najczęściej jednak nieświadomie, zmierzamy się z tym co pojawia się na naszej drodze - wyciągając jakieś wnioski i idąc dalej. Można jednak rozwijać się świadomie. Stworzyć siebie na nowo, budując w sobie zdrowe poczucie własnej wartości, oraz przekonania i nawyki, które nas wspierają. Zrozumieć na czym nam naprawdę zależy, dlaczego do tej pory tego nie mieliśmy i nauczyć się po to sięgać. Bez względu na to jak wyglądała nasza przeszłość. Czy rodzice wpoili nam zdrowe poczucie własnej wartości i sprawili, że bliskość i wzajemna miłość są dla nas naturalne itp., czy też to dla nas pojęcia abstrakcyjne, my możemy się nauczyć wszystkiego, czego potrzebujemy do prowadzenia satysfakcjonującego nas życia. Pomóc nam mogą w tym różne metody rozwojowo-terapeutyczne.

Niekiedy by wyprostować nasze życie i pójść dalej, potrzeba gruntownej terapii. Zwłaszcza gdy wyszliśmy z domów gdzie panowało uzależnienie, przemoc, problemy psychiczne, gdzie byliśmy zaniedbywani a nasze potrzeby ignorowane - to zostawia duży ślad w postaci nagromadzonych emocji, braku zdrowych wzorców zachowania i wiele niezaspokojonych potrzeb z dzieciństwa. W dalszej konsekwencji pcha nas w toksyczne związku i różnego rodzaju problemy życiowe. Takim osobom gorąco polecam solidną terapię DDA/DDD (Dorosłych Dzieci z Alkoholowych lub w inny sposób Dysfunkcyjnych domów). Sama przerobiłam ten temat na sobie, a ucząc się na instruktora terapii uzależnień, zdobyłam szeroką wiedzę w temacie. Mam duże doświadczenie w pracy z DDA/DDD, zwłaszcza w przypadkach "mniej oczywistych": przemocy psychicznej - ciągłego krytykowania, odtrącania, manipulowania. kontrolowania (np. ze strony rodzica z osobowością narcystyczną lub paranoiczną, rodzica pracoholika i dyktatora domowego itp.). Wiem jak to działa i jak sobie z tym poradzić. Przekonałam się, że w trudnych i ciężkich tematach, regresing jako metoda terapeutyczna nie ma sobie równych pod względem skuteczności. Pozwala zrozumieć siebie, uwolnić się od piętna przeszłości i uzdrowić nasze życie.

Stosowane przeze mnie metody pracy:

Regresing

Regresing niehipnotyczny jest to autorska metoda należąca do grupy terapii regresywnych stworzona przez Leszka Żądło. Regresing odbywa się w stanie płytkiej medytacji, gdzie za pomocą odpowiednich oddechów wchodzimy w tzw. stan regresywny. W tym stanie idąc tropem pojawiających się emocji, obrazów lub przekonań, możemy cofnąć się pamięcią do ich przyczyny i za pomocą odpowiedniej sugestii uwolnić się od podjętych decyzji, emocji, zaślepień itp. Klient pozostaje świadomy tego, co się z nim dzieje. Regresing pomaga tam, gdzie inne metody okazują się nieskuteczne. Dzieje się tak, dlatego, że sięgamy głęboko do przyczyn naszych problemów. Nie musimy zgadywać dlaczego działamy tak a nie inaczej i błądzić. To wszystko jest w naszym umyśle. W stanie regresywnym możemy do tego dotrzeć. Nie zatrzymujemy się też na samym uświadomieniu. Za pomocą sugestii z formułki „odliczamy” dane Czytanie duszyobciążenie dając sygnał dla podświadomości by przestała się tego trzymać. Ze względu na skuteczność traktuję regresing jako podstawę mojej pracy z klientem.

Więcej...

Praca z wewnętrznym dzieckiem i elementy terapii IFS

Bardzo mocna i wzbudzająca wiele wzruszeń metoda pracy z częścią nas, która nadal jest małym dzieckiem i tak bardzo potrzebuje naszej uwagi. Pewne wizualizacje z pracy z wewnętrznym dzieckiem stosuję w czasie sesji regresingu, gdy wychodzą wspomnienia i emocje z dzieciństwa. Sugeruję je też jako element pracy domowej, jednak dopiero gdy klient oswoi się ze swoimi emocjami i poczuje, że dorosły on z dzisiaj, jest na tyle silny by pomóc swojemu dziecięcemu ja z przeszłości.

Czytanie Duszy

Głęboka praca na poziomie nieświadomości, pozwalająca zrozumieć przyczyny problemów i je uzdrowić. Praca w polu serca.

Więcej...

Afirmacje

Metoda zmiany przekonań. Wprowadza do naszej podświadomości pozytywne treści. Jest wiele rodzajów afirmacji i różne metody ich stosowania. Aby afirmacje były skuteczne, muszą być dobrze dobrane do tematu i danej osoby. Dlatego afirmacje spisują się tak doskonale jako metoda pracy samodzielnej między sesjami regresingu. Po każdej sesji w oparciu o jej treść, proponuję zestaw kilku afirmacji. Praca z nimi wzmocni pozytywne efekty sesji, a dzięki sesji podświadomość łatwiej przyjmie treść afirmacji.

Więcej...

Wizualizacje zaczerpnięte z Huny, elementy ustawień Hellingerowskich, Gestalt

Podobnie jak w przypadku wizualizacji z wewnętrznego dziecka, są takie momenty sesji, gdzie najbardziej potrzebne jest nie „odliczenie czegoś”, lecz uświadomienie, poczucie, zdrowe i bezpieczne wyrażenie czegoś w stosunku do siebie, jakiegoś aspektu nas samych, członków naszej rodziny, naszych ukochanych, Siły Wyższej – bez względu na to jak ją nazywamy. Wtedy proponuję jedną z wielu wizualizacji czerpiących z różnych szkół i metod. Wykonana w stanie medytacji jakim jest sesja, działa bardzo silnie, a przez to pozwala uwolnić wiele emocji, wiele sobie uświadomić. Coś zamknąć i uzdrowić do końca.

NLP

Techniki NLP pomagają fenomenalnie zmienić nasz sposób myślenia na jakiś temat. Jednak by efekt terapeutyczny był trwały, trzeba ten temat wpierw uzdrowić. Gdy już zrozumieliśmy wszystko co było do uzdrowienia, wyciągnęliśmy konstruktywne wnioski a podświadomość nadal trzyma się dawnego nastawienia – zastosowanie jednej z technik NLP może znacznie przyspieszyć proces uzdrowienia. Stosuję NLP jako wizualizacje w czasie prowadzenia sesji, oraz podczas rozmowy z klientem przed/po sesji.

Praca z energiami

Dla osób, które z powodu silnych blokad potrzebują, albo po prostu chcą, mogę w czasie trwania sesji dodatkowo wspomagać proces energetycznie – za pomocą wahadeł terapeutycznych ATL i OM.

 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze funkcjonowanie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie.