ico phone tel. kom. 502 081 462
ico mail agnieszka@stwarzajacsiebie.pl

pict

Ograniczenia w stosowaniu sesji regresywnych

Do sesji nie mogą przystąpić osoby, które:

  1. Nie mają 16 lat (do 18 r. ż. potrzebna pisemna zgoda rodziców).
  2. Są w zagrożonej ciąży.
  3. Są aktywnymi alkoholikami lub narkomanami (musi minąć przynajmniej pół roku od ostawienia substancji), są w trakcie lub zaraz po leczeniu psychotropami (również pół roku wymaganej przerwy).
  4. Znajdują się pod wpływem alkoholu (mniej niż 24h od spożycia).
  5. Są chore psychicznie.

Ograniczenia wynikają z konieczności aktywnej i świadomej współpracy z regreserem, a także samodzielniej pracy między sesjami. W przypadku zagrożonej ciąże silne emocje nie są wskazane.

Poza tymi warunkami, każdy kto chce dokonać zmiany w swoim życiu może uczestniczyć w sesji. Skuteczność regresingu zależy od tego jak bardzo jesteśmy zdeterminowani do zmiany - gotowi wziąć odpowiedzialność za nasze przekonania, emocje i wzorce zachowania i sumiennie pracować nad ich zmianą. Potrzebna jest tutaj wewnętrzna uczciwość, by uznać własną odpowiedzialność za nasze życie, bez chowania się w roli nieszczęśliwej ofiary. Świadomość, że mamy (nawet jeśli nieświadomy) wpływ na nasze życie, daje nam moc by je zmienić.

Termin sesji

Sesje prowadzę na początku co 3 tygodnie (lub częściej jeśli jest taka chęć i potrzeba), później można spotykać się raz na 2-3 miesiące by przerobić to co się zebrało i ustalić plan dalszej pracy nad sobą. Sesje mogę poprowadzić zarówno w godzinach przedpołudniowych jak i popołudniowych, po odpowiednio wczesnym zaplanowaniu. Na pierwszą sesję zarezerwuj sobie więcej czasu bym przed sesją mogła trochę Cię poznać, zrozumieć jaki cel chcesz osiągnąć przychodząc na sesje, odpowiedzieć na pytania, które się pojawiły.

Przebieg sesji

Przed sesją proszę Cię o zdjęcie wszelkiej metalowej lub srebrnej biżuterię czy też zegarka. Poluzowanie paska. Chodzi o to by nic nie przeszkadzało w skupieniu się na sobie i by nie był zaburzony przepływ energii. Następnie kładziesz się na plecach z ugiętymi w kolanach nogami i stopami na podłodze/kanapie. Pod głową możesz mieć poduszkę. Ja będę siedzieć po Twojej prawej stronie. Poproszę Cię o oddychanie wciągając powietrze do górnej części płuc. Oddechy powinny być głębokie, tak by widoczny był ruch klatki piersiowej (normalne, głębokie oddychanie). Będę Ci przypominać o oddechu, jeśli zaczniesz go spłycać (spłycamy oddech by stłumić emocje).

Średnio po upływie kilku minut (w kolejnych sesjach najczęściej znacznie szybciej) zaczynają się pojawiać pierwsze reakcje w ciele lub pierwsze emocje. To mogą być trywialne odczucia jak łaskotanie, ból w jakiejś części ciała, nagłe przypomnienie sobie o kimś, lub konkretne emocje dotyczące jakiegoś wydarzenia. Cokolwiek by to nie było – powiedz o tym. Z jakiegoś powodu to się pojawiło i zwróciłeś na to uwagę. Podążając tym tropem dojdziemy do głębszych rzeczy. Za każdym razem gdy podasz jakieś odczucie, emocję, przekonanie, wzorzec działania użyję formułki odliczającej. W czasie odliczania weź głęboki wdech i przy „JUŻ” swobodny, długi wydech. To dodatkowa sugestia dla twojego umysłu by daną emocję/przekonanie itp., puścić. W ten sposób po nitce do kłębka dochodzimy do najgłębszych przyczyn Twoich problemów.

Tak wygląda szkielet sesji. Ja reaguję na bieżąco, dopasowując formułkę do sytuacji. Czasem proponując wizualizację zamiast odliczania. Niekiedy proponuję Ci powtarzanie afirmacji by sprowokować podświadomości do odkrycia Twoich wewnętrznych przekonań.

Zakończenie sesji

Sesja kończy się w momencie gdy czujesz ulgę i nic nowego się już nie pojawia. Odpowiednią formułką wyprowadzam Cię z sesji.

Po sesji

Proponuję pracę domową. Zestaw afirmacji, może medytację, wizualizację czy inną technikę. Rezultaty terapii w dużym stopniu zależą od tego, czy będziesz wykonywać te ćwiczenia, także gorąco do tego zachęcam.

UWAGA

Z powodu powtarzających się mylnych informacji prostuję - w regresingu nie doprowadzamy do hiperwentylacji! Oddech ma być głęboki w sensie nie spłycany, ale nie jest on postawą sesji, tylko jednym z elementów, to nie rebirthing czy sudarshan kriya, gdzie stosuje się specjalne - intensywne techniki oddechowe.

 

Więcej informacji na temat regresingu znajdziesz tutaj:

Polecane artykuły

Ostatnie artykuły

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze funkcjonowanie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie.